Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych
PL EN

Zapraszamy wszystkich chętnych na

Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych,

który organizowany jest przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs odbywa się co roku w ciągu trzech dni w pierwszej połowie listopada. W tym roku konkurs odbędzie się w dniach od 4 do 6 listopada.

Celem Konkursu jest utrzymywanie żywego zainteresowania matematyką, wsparcie uzdolnionych matematycznie studentów, rozwój przyjaznych relacji między studentami i nauczycielami szkół wyższych oraz rozwój umiejętności interpersonalnych w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Konkurs jest adresowany do każdego studenta na dowolnym etapie studiów (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie do trzeciego roku), zainteresowanego matematyką.

Konkurs składa się z dwóch części: indywidualnej i drużynowej. Drużyny mogą liczyć maksymalnie pięciu zawodników, którzy nie muszą być z tej samej uczelni lub kraju. Każda drużyna powinna wyznaczyć jednego ze swoich członków na kapitana i towarzyszyć jej powinien Opiekun Drużyny.

Pierwszego dznia odbywa się część indywidualna, drugiego dnia rozgrywana jest część drużynowa konkursu, a ostatniego dnia odbywa się ceremonia ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród.

Podczas każdego dnia zawodów uczestnicy (lub drużyny) otrzymują do rozwiązania w czasie 4 godzin 5 zadań (część indywidualna) lub 10 zadań (część drużynowa) z następujących dziedzin: algebra i kombinatoryka, analiza matematyczna (z topologią i teorią zbiorów), równania funkcyjne (w tym równania różniczkowe), geometria i algebra liniowa, teoria miary i rachunek prawdopodobieństwa.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Formularz zapisów będzie dostępny na tej stronie. Zapisy uczestników i drużyn są otwarte do 31 października danego roku kalendarzowego.

Oficjalnym językiem Konkursu jest język angielski. Dalsze zasady są do wglądu w Regulaminie Konkursu.

Więcej szczegółów można znaleźć w Regulaminie.

Podobne konkursy w Europie

ORGANIZATORZY