Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych
PL EN

Zapraszamy wszystkich chętnych na

Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych,

organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Górnośląski Oddział Polskiego Twarzystwa Matematycznego, odbędzie się w dniach od 10 do 12 listopada br. w Katowicach.

Oficjalnym językiem Konkursu jest język angielski.

Szczegółowy harmonogram Konkursu

Piątek, 10 listopada

• 9:00-9:45 Rejestracja uczestników zawodów stacjonarnych — ul. Uniwersytecka 4
  • 10:00 Przywitanie uczestników, przypomnienie zasad i oficjalne rozpoczęcie Konkursu — Aula B 1.1 im. Andrzeja Pawlikowskiego, budynek Wydziału Humanistycznego, ul. Uniwersytecka 4
  • 10:15-14:15 Część indywidualna Konkursu — Wydz. Human., ul. Uniwersytecka 4, oraz Instytut Matematyki, ul. Bankowa 14
  • 15:00-20:00 Obrady Jury — sala B 0.21, Wydz. Human., ul. Uniwersytecka 4

Sobota, 11 listopada

• 10:00 Spotkanie drużyn, hol Wydz. Human., ul. Uniwersytecka 4
  • 10:15-14:15 Część drużynowa Konkursu, sale seminaryjne Wydz. Human. i Instytutu Matematyki
  • 10:15-20:15 Obrady Jury — sala B 0.21, Wydz. Human., ul. Uniwersytecka 4

Niedziela 12 listopada

• 9:00-9:30 Spotkanie Jury w celu rozpatrzenia ewentualnych odwołań — sala B 0.21, Wydz. Human., ul. Uniwersytecka 4
  • 10:30-12:00 Ogłoszenie laureatów i ceremonia zakończenia Konkursu — Aula B 1.1 im. Andrzeja Pawlikowskiego, budynek Wydziału Humanistycznego, ul. Uniwersytecka 4

Podczas każdego dnia zawodów uczestnicy (lub drużyny) otrzymują do rozwiązania w czasie 4 godzin 5 zadań (część indywidualna) lub 10 zadań (część drużynowa) z następujących dziedzin: algebra i kombinatoryka, analiza matematyczna (z topologią i teorią zbiorów), równania funkcyjne (w tym równania różniczkowe), geometria i algebra liniowa, teoria miary i rachunek prawdopodobieństwa.

Udział w Konkursie (w Katowicach) jest bezpłatny, uczestnictwo zdalne, jakkolwiek możliwe, wiąże się z opłatą (patrz §6 p.2 Regulaminu). Zapisy uczestników i drużyn będą otwarte do 31 października br.

Dalsze zasady są do wglądu w Regulaminie Konkursu.